Zadzwoń do nas: 22 423 60 10

Odwiedź nas 24/h: ul. Mazowiecka 42, 05-502 Bobrowiec

Aktualności

Co to jest parwowiroza i jak ją leczymy?

Parwowiroza to niezwykle zaraźliwa i ciężka  w przebiegu choroba, na którą zapadają głównie młode nieszczepione psy. Dlatego tak ważne są wizyty kontrolne u lekarza weterynarii, który przypomni o szczepieniu oraz zwróci uwagę na niepokojące sygnały, które mogą sugerować chorobę. Zachęcamy przede wszystkim do profilaktyki, czyli szczepień ochronnych jest to jedyna droga, aby uchronić swoje zwierzę przed tą ciężką i niestety śmiertelną chorobą. Do objawów parwowirozy należą:  

➡️Intensywne wymioty i biegunka

➡️Gorączka

➡️ Silne osłabienie, osowiałość.

Diagnozę stawia się w oparciu o test płytkowy, który możemy wykonać na miejscu w Bobrowcu przez całą dobę dzięki dostępnemu laboratorium. Leczenie jest możliwe dzięki stworzoniu w lecznicy stacjonarnego szpitala zakaźnego. 

Odnosimy duże sukcesy w leczeniu parwowirozy ponieważ wypracowaliśmy standardy i schematy leczenia, które się sprawdzają! Całodobowy monitoring stanu klinicznego to tylko początek. Najczęściej wykonywane badania to badanie kliniczne oraz oznaczanie poziomu glukozy, potasu, białka i albumin oraz badanie gazometryczne krwi. Lekarz po zrobieniu kompletu badań dobiera odpowiednie leczenie ordynując odpowiednie leki i płynoterapię. Ponieważ leczenie odbywa się całodobowo, kluczowa jest współpraca i zgrany zespół. W naszym szpitalu zakaźnym leczymy psy z całego województwa. Inni Lekarze Weterynarii obdarzają nas zaufaniem kierując do nas swoich pacjentów, za co jesteśmy im niezwykle wdzięczni. Razem możemy więcej!

 Ścisłe przestrzeganie zasad antyseptyki pozwala nam prowadzić szpital zakaźny, bez narażania na niebezpieczeństwo innych zwierząt. Kombinezony ochronne, lampy UV, środki do dezynfekcji i rękawice skutecznie powstrzymują rozprzestrzenianie się wirusa parwowirozy. Czasami klienci śmieją się, że wyglądamy jak oddział walki z koronawirusem. 

#lekarzweterynarii #weterynarz #weterynarzpiaseczno #piasecznolekarz #całdobowalecznicapiaseczno #całodobowalecznicabobrowiec #dobrywet #wetpiaseczno #wetborowiec #nagłapomocpies #nagłapomockot #przychodaniapiaseczno #przychodniabobrowiec #parowiroza #szpitalzakaźny #dobryweterynarz #24wetwerynarz #24wetwerynarzpiaseczno #24wetwerynarzbobrowiec

Bądź na bieżąco - obserwuj nasze działania na Facebooku

© Lecznica Weterynaryjna Dobrywet Patrycja Kurska